Boş geçen tatil günleri…

Herkese tekrardan selam! Yine bir pazar günü ve yine yapacak bir şey yok… Aslında var, ancak kimimiz için plan yapılabilecek gün denk gelmiyor, kimimiz haftanın stresini evde durarak atmak istiyor, kimimiz tabiri caizse dışarı çıkmaya üşeniyor. Bugünlük ben üşenen kısımdayım ve 5 dakikanızı alarak pazar gününüze ekstra okuma aktivitesi getirmiş olacağım.

Son zamanlarda plan yapamadığımız günlerde bir müzik eşliğinde tek başımıza turlamanın çok eğlenceli olabileceğini keşfettim. Şehirde daha önce hiç bulunmamış olduğunuz bir bölgedeki herhangi bir kafede çay eşliğinde YouTube videolarını izlemek, bir turistik bölgeyi keşfederek oradaki yabancı insanlarla bir şekilde iletişim kurmaya çalışmak, değişik fikirlerle oluşturulmuş selfieler düşündüğünüzden kat ve kat fazla eğlenceli olabilir ve vakit geçirmenizi sağlayabilir. Eğer şu an evde durmak istemiyorsanız denemeye değer, öyle değil mi?

Yalnız evden çıkmadan önce unutmamanız gereken 3 5 şeyi de belirtmek isterim, tabi bunların sığacağı kadar büyük bir çantanın da bulunması şartıyla. Eğer yukarıda söz ettiğim gibi tek şekilde çıktıysanız size yetecek bir termos dolusu kadar filtre kahve, ne olur ne olmaz amacıyla çift sayı olacak şekilde karton bardak, seviyorsanız evinize yakın bir noktadan veya dışarıda bulunduğunuz konuma yakın bir noktadan aldığınız simitiniz veya sandviçiniz ve eğer hala kış mevsimindeysek tüm koşullara önlem niteliğinde çantaya sığdırdığınız ufak şemsiyeniz. Yedek maskeyi ve anahtarı unutmadığınızı varsayarak yapabileceğimiz şeylerden bahsetmek istiyorum.

En güzel kısma geldik!

Çantamızı hazırladık, gitmek istediğimiz yeri kararlaştırdık. Kimimiz turistik bir yere, kimimiz merak ettiği bir semte gitti. Bense henüz karar verememiş kişileri de bu satırda yanıma alıp sahile gitmeye karar verdim. Kararsız arkadaşlarımla beraber güzel bir plan yaptım, ancak önce sahile ulaşmamız gerekiyor.

Sahile ulaştık, artık planımı açıklama zamanı geldi. Sahillere kurulmuş Belturları değil de, bisiklet istasyonlarından birini veya park edilmiş elektrikli scooterlardan kişi sayımız kadar olacak şekilde bulmamız gerekiyor. Ancak bunun için haritayı kurcalamak zorunda değiliz, sahil upuzun ve yolda yürürken dinlediğimiz müzikle birlikte bu boş geçme potansiyeli yüksek olan pazar gününden keyif alıyoruz. İşte bu kadar!

Elbette ki sahili olmayan şehirleri de düşünerek bu satırı da yazmaya başlıyorum. Çözümümüz alışveriş merkezleri.

Alışveriş merkezlerindeki mağazaları gezmek her zaman güzel bir fikirdir. Mağaza mağaza gezerek bir kıyafet beğenmek, veya evimizin ihtiyaçlarını en estetik olacak şekilde nereden alabiliriz araştırması her zaman zevkli olacaktır. Tabii bu şekilde ne kadar vakit geçireceğiniz biraz da alışveriş merkezindeki mağaza sayısına bağlı olacağından dolu bir alışveriş merkezine gitmeniz çok iyi bir fikir olacaktır. Şimdiden hepinize iyi gezmeler!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s